Sesja fotograficzna niklowanych elementów metalowych na potrzeby wydruków wielkoformatowych

Zdjęcie, które niedawno wykonaliśmy dla jednego z naszych klientów oddają niepowtarzalny charakter produktu. Nikiel, który jest bardzo trudny od sfotografowania nadaje pełną elegancję całej kompozycji. W jakiej rozdzielczości zostały wykonane...?

 

 


 

Fotografie zostały wykonane w ultra dużej rozdzielczości. Pojedyncze ujęcia zostały wykonane z kilkunastu zdjęć, które zostały połączone w jeden projekt. Zdjęcia końcowe dla klienta posiadają wymiar 13893 x 9262 pikseli w rozdzielczości 350 dpi, co daje ponad 128 milionów megapikseli. Dla porównania - żaden aparat dostępny na rynku nie posiada takiej matrycy, która pozwoliłaby na wykonanie zdjęcia o tak dużym rozmiarze i rozdzielczości. Idąc dalej: Dwa modele Canona, które niedawno pojawiły się na rynku, Canon EOS 5Ds i Canon 5DsR mają matryce z liczbą pikseli rzędu lekko ponad 50 milionów megapikseli. Nie jest to nawet połowa obrazka jakie dają te aparaty :)

 

 


 

Niklowane elementy są nieco trudniejsze do sfotografowania za względu na refleksy, odbicie i przekłamania barw, które mogę powstać przy niewłaściwym oświetleniu i niedoświetleniu fotografowanego produktu oraz całej sceny. W przypadku niklu oraz części o wysokim połysku szalenie ważne jest to aby umiejętnie operować światłem błyskowym lub zastanym. Jest to nie lada wyzwani ponieważ światła nie widać. Widać dopiero jego efekt na zdjęciu. :) Zapraszamy:

 

 

 

 

 

 

 

 

27/07/2015

© 2018 Piotr Polaczyk All rights reserved