Zdjęcia na białym tle według nowych reguł Allegro. Nowe zasady stosowania zdjęć na Allegro

Nasze najnowsze zlecenie zostało wykonane według nowych reguł, które zaczną panować na Allegro od lutego 2017 roku. Nowe zasady stosowania zdjęć na Allegro mówią o tym, że produkt musi być przedstawiony tylko i wyłącznie na białym tle.  

 

 

Kilka słów o samym zleceniu

 

Chcieliśmy przedstawić Wam kilka wybranych zdjęć z ostatnich kilku naszych sesji zdjęciowych, z ostatniego zlecenia. Zlecenie było nie lada wyzwaniem. Liczyło blisko 1000 zdjęć krzeseł oraz ekskluzywnych foteli. 5 dni ciężkiej pracy po około 10 - 11 godzin pozwoliło nam uzyskać efekty, z których klient był naprawdę zadowolony! Jak zawsze chcemy pokazać Wam to w jaki sposób pracujemy, dlatego na końcu wpisu będziecie mogli znaleźć kilka zdjęć z backstage sesji zdjęciowej!Zrzut ekranu z katalogu w którym znajduję się Pierwsza część, około 600 zdjęć krzeseł oraz foteli

 

 

Dlaczego potrzebne są zmiany na Allegro?

 

Zmiany dotyczyć będą zdjęć miniaturek na liście produktów. Miniaturki te to wizytówka każdego produktu. Mają one sprawić, że klient zainteresuje się danym produktem, co zwiększa prawdopodobieństwo zakupu. Czyż nie pierwszy kontakt z klientem i pierwsze wrażenie jest najważniejsze?!

Im zdjęcie jest lepiej zaprezentowane, tym bardziej zwiększa ono sprzedaż. Nawet o 12%. Sam produkt wygląda korzystniej, a i pozycja nam wzrasta. Według badań i analiz produkty na białym, jednolitym tle lepiej prezentują się wśród wyników wyszukiwania. Jedną z ważniejszych przyczyn zmian jest również fakt, iż często hasła, logotypy i slogany sprzedawców umieszczane na zdjęciu miniaturki produktu "zasypują" zdjęcie samego przedmiotu. Wszystko to po prostu brzydko wygląda i wpływa niekorzystnie na sprzedaż.

 

 

Jak brzmią nowe zasady zdjęć na białym tle na Allegro?


1. Zdjęcie musi być zaprezentowane na jednolitym, białym tle,

2. Można pokazać kilka produktów obok siebie na jednym zdjęciu, pod warunkiem że sprzedajesz je w zestawie,

3. Odzież może być zaprezentowana na modelkach i modelach,

4. Można zaprezentować jeden produkt z kilku stron na jednym zdjęciu,

5. Na zdjęciu miniaturki nie można pokazywać dodatkowego logotypu danej marki produktu. Wyjątkiem są oferty ze strefy Marek Allegro

6. Nie można dodawać dodatkowych elementów takich jak: tekst, piktogram itp.,

7. Nie można stosować ramek dookoła zdjęć,

 

 

Dokładne informację można znaleźć pod adresem:

https://dlasprzedajacych.allegro.pl/zdjecia/

 

 

Jak wyróżnić się spośród tłumu zdjęć na białym tle?

 

Od lutego 2017 roku wszyscy sprzedawcy będą mieli zdjęcia na białym tle. Jak więc się wyróżnić? Warto pomyśleć o wyborze odpowiedniego fotografa, który sprawi że Twój produkt zacznie się wyróżniać jakością oraz odpowiednim dla danego produktu oświetlenie, co jest niezmiernie ważne i kluczowe w produktowej fotografii komercyjnej. Zasada jest bardzo prosta - "IM ZDJĘCIA SĄ LEPSZE TY SPRZEDAŻ JEST WIĘKSZA"

 

 

Wybrane zdjęcia produktowe na białym tle krzeseł oraz ekskluzywnych foteli z naszego ostatniego zlecenia: 

 

 

 

Backstage z sesji
 

  

31/08/2016

© 2018 Piotr Polaczyk All rights reserved