21 maja 2019
Packshoty farb na białym tle

PIOTR POLACZYK

 

Jestem fotografem produktowym. Prowadzę duże studio fotografii reklamowej "8PRO Studio" we Wrocławiu. Na codzień realizuję produktowe sesje zdjęciowe dla moich klientów. Wykonuję zdjęcia packshotowe oraz złożone, stylizowane zdjęcia reklamowe na potrzeby e-commerce. 

Piszę dla Was również bloga z darmową wiedzą fotograficzną i pokazuję jak pracuję.

Jestem mężem, ojcem i fanem Gwiezdnych Wojen.

#REALIZACJA

 

 

 

Na początku należy wspomnieć o przekazie zdjęcia. Fotografia miała zaprezentować możliwość malowania farbkami zarówno pędzlem jak i aerografem.

 

Sesja zdjęciowa była podzielona na dwa etapy. W pierwszym z nich sfotografowałem całą kompozycję, natomiast w drugim wykonałem zdjęcia splashy - fruwającej, niebieskiej farby. Na początku zostało przygotowane podłoże - biały podest, który został wykonany ze zwykłej płyty meblowej i białego papieru technicznego. Płyta została przymocowana do statywu, a na krawędziach przykleiłem papier. Z założenia wszelkie szczeliny w tekturze miały być wyretuszowane w postprodukcji. Kolejną czynnością było ustawienie trzech farbek na krawędzi białej sceny. Jedna z nich według koncepcji została przewrócona. Rzeczą, nad którą spędziłem najwięcej czasu (w pierwszym etapie) było ułożenie i przytwierdzenie aerografu w taki sposób aby sztywno stał, a odpowiednia jego część wystawała zza słoiczków. Po kilku próbach zdecydowałem, że najlepszym rozwiązaniem jest płaskownik połączony z niewielkim kątownikiem. W jedną z dziur płaskownika delikatnie wsunąłem gwint podejścia aerografu. Pod gwint został podłożony kawałek białej kartki, tak aby w chromowanym narzędziu nie odbiło się mocowanie. Drugi, równie ważny aktor naszego przedstawienia - pędzelek, został nadziany na wykałaczkę, a ta przymocowana do gripa i super clampa. Wszystkie te niestworzone rzeczy możecie zobaczyć na kilku zdjęciach poniżej. :)

 

W kolejnym etapie sfotografowałem fruwającą farbę. Zabezpieczyłem trochę przestrzeni, postawiłem duże koryto, ustawiłem lampy w tryb ultrakrótkiego błysku i rzucałem farbą! Oczywiście (o czym chyba nie muszę wspominać) nie obyło się bez zachlapanych ubrań… Czerwony spray psikający z aerografu został stworzony w Photoshopie.  

 

 

CZAS PRZYGOTOWANIA DO SESJI ZDJĘCIOWEJ

 

Wycieczka do Castoramy - 1 godzina. Przygotowanie i ułożenie kompozycji - 1,5 godziny. Budowa oświetlenia (tego do kompozycji oraz do splashy) - również około 1,5 godziny. 

 

 

CZAS SESJI I RETUSZU 

 

Wykonania sesji zdjęciowej zajęło mi prawie cały dzień, natomiast retusz około cztery godziny. To dość sporo jak na jedno zdjęcie - choć bywa, że trwa to dłużej.  

 

 

NAJTRUDNIEJSZY ASPEKT SESJI

 

Niewątpliwie najtrudniejsze było ułożenie produktów w taki sposób, aby wszystkie porządane elementy farbek oraz narzędzi były widoczne. Zarówno ustawienie aerografu, który był umieszczony pod kątem do podłoża, jak i pędzelka, który bardzo sprężynował na wykałaczce. Sprężynowanie to dało się również we znaki przy łączeniu głębi ostrości zdjęć, gdzie musiałem być bardzo ostrożny aby scena na żadnym ze zdjęć składowych nie drgnęła. Trudne było również to aby przetrwać sesję nie zachlapując sobie ubrania.  

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

ZDJĘCIE PROMUJĄCE EKOLOGICZNE FARBY DLA INTERNETOWEGO SKLEPU M-ZONE

ZOBACZ TEŻ:

#REALIZACJA Parę miesięcy temu zostałem zapytany o chęć zrealizowania reklamowej sesji zdjęciowej opraw korekcyjnych i przeciwsłonecznych do kalendarza na rok 2024. Kalendarz w swoim założeniu miał być prezentem dla klientów
#WIEDZA Obecnie, wrażenia wizualne stanowią kluczowy czynnik wpływający na wybory konsumentów. Fotografia produktowa zajmuje wyjątkowe miejsce w strategiach marketingowych. Wydaje się że dynamiczny rozwój Sztucznej Inteligencji (SI) (ang. Artificial Intelligence,
#WIEDZA W dzisiejszym dynamicznym świecie zakupów online, pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie. Kupujący są w stanie wybierać spośród tysięcy produktów, a skuteczność sklepu internetowego zależy od zdolności przyciągnięcia uwagi i

Blog

Kontakt

Warsztaty

Fotografia reklamowa

Fotografia produktowa

Studio fotograficzne „8PRO Studio” mieści się we Wrocławiu, przy ul. Robotniczej. Wykonuję na codzień zdjęcia produktowe na białym tle typu packshot oraz zdjęcia reklamowe. Realizuję również sesje wyjazdowe w siedzibach moich klientów na terenie Dolnego Śląska i całej Polski. Głównie na terenie miast Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Gliwice, Poznań, Łódź, Rzeszów, Szczecin, Gdańsk.

Zobacz moje portfolio fotografii produktowej i reklamowej.  

© 2024 Piotr Polaczyk | Wszystkie prawa zastrzeżone