20 stycznia 2022
Liść klonowy - Inwestycyjne złote monety bulionowe

PIOTR POLACZYK

 

Jestem fotografem produktowym. Prowadzę duże studio fotografii reklamowej "8PRO Studio" we Wrocławiu. Na codzień realizuję produktowe sesje zdjęciowe dla moich klientów. Wykonuję zdjęcia packshotowe oraz złożone, stylizowane zdjęcia reklamowe na potrzeby e-commerce. 

Piszę dla Was również bloga z darmową wiedzą fotograficzną i pokazuję jak pracuję.

Jestem mężem, ojcem i fanem Gwiezdnych Wojen.

#REALIZACJA

 

 

 

Od pokoleń jest synonimem dobrostanu, luksusu i pewności finansowej. Poszukiwali go Hiszpanie podbijający obie Ameryki, ginęli za nie ludzie z całego świata jadący w mrozy Alaski. Srebrny ekran od początku pokazuje jego poszukiwaczy. Indiana Jones tropił wykonane z niego starożytne skarby. Trzynastu krasnoludów, czarodziej i niziołek wyruszyli w niezwykłą podróż by odebrać je potężnemu Smaugowi. Szukano go na pustyni, na wojnie, w kasynie, szukał go Agent 007 i wielu, wielu innych bohaterów. Mowa oczywiście o złocie.

 

 

Jakiś czas temu miałem przyjemność wykonać dwa zdjęcia reklamowe dla wrocławskiego salonu sprzedaży metali szlachetnych 79 Element, przedstawiające dwie złote oraz trzy srebrne monety inwestycyjne. 

Dzisiaj zakup monet inwestycyjnych jest coraz bardziej popularnym sposobem na zabezpieczenie swoich oszczędności - na mądrą i przemyślaną inwestycję. Złoto jest pewne, solidne i odporne na inflację. Złoto kupowane z autoryzowanych źródeł, takich jak sklep mojego klienta, sprzedawane jest z certyfikatem autentyczności i jest dobrym zabezpieczeniem na przyszłość. Mniej popularnym, ale równie ciekawym kruszcem jest srebro w postaci monet inwestycyjnych. 

 

 

ZŁOTO INWESTYCYJNE OKIEM FOTOGRAFA PRODUKTOWEGO

 

Pierwsze zdjęcie produktowe, o którym dzisiaj opowiem przedstawia awers i rewers jednej z najbardziej znanych na całym świecie, jednouncjowych monet bulionowych - Kanadyjskiego Liścia Klonowego na gładkim czarnym tle. Razem z klientem zdecydowaliśmy się na minimalistyczną formę tak, aby nic nie odciągało uwagi od produktów na zdjęciu.  

Złote monety są niezaprzeczalnie piękne, mają w sobie „to coś”, przyciągają spojrzenie. Dla fotografa produktowego mają w sobie „coś” jeszcze. 

 

Lewitujące monety bulionowe - liść klonowy

 

Aparat z dużą matrycą, uzbrojony w obiektyw makro, bezlitośnie wyłapie każdą skazę w produkcie. Zwykle fotografia złota wymaga dokładnego retuszu, w którym usuwa się zabrudzenia, rysy, skazy, braki polerowania w zagłębieniach itd. W przypadku tych monet było inaczej. Tym razem retusz zdjęcia sprowadzał się głównie do wyczyszczenia minimalnych zabrudzeń (kurz to największy wróg w fotografii produktowej), wyrównania koloru i podłożenia tła. Rzadko zdarza mi się pracować z tak dobrym jakościowo produktem. 

 

 

SREBRO INWESTYCYJNE - PACKSHOT, ALE NIE DO KOŃCA

 

Tak samo jak w przypadku złotych monet, tu również, wraz z klientem postawiliśmy na jednolite czarne tło. Na zdjęciu widzimy trzy monety - Liść Klonowy (Maple Leaf), Krugerrand i Filharmonicy Wiedeńscy. W obu przypadkach powstała fotografia reklamowa, a równocześnie packshot pokazujący wszystkie atuty produktu. W przypadku srebra obróbka zdjęcia była nieco bardziej czasochłonna, jednak nieznacznie.

 

Trzy srebrne monety na czarnym tle

 

 

SESJA ZDJĘCIOWA

 

Aby wydobyć z kruszcu blask musiałem w moim studiu fotograficznym, bardziej niż zazwyczaj, popracować z oświetleniem. W czasie sesji zdjęciowej użyłem 8 lamp błyskowych, precyzyjnie ustawionych tak by podkreślić krawędzie i kształty tłoczeń, kalek i innych modyfikatorów (czasz i plastrów miodu o różnej gradacji) aby światło było odpowiednio rozproszone i miękkie, a zarazem dość mocno ukierunkowane i wyizolowane. Użyłem także 16 statywów oświetleniowych, jednego statywu pod aparat, aparatu z obiektywem makro i wielu metrów kabli. :)

 

Oba zdjęcia są też ostre w każdym punkcie. Jest to zasługa focus stackingu - łączenia głębi ostrości. Technika ta pozwala na połączenie wielu zdjęć (każde jest ostre w jednym punkcie) w jedno.

 

 

EFEKT KOŃCOWY

 

Obie, wykonane przez nas fotografie reklamowe można zobaczyć we wrocławskim salonie sprzedaży 79 Element. Nieskromnie stwierdzam, że według mnie, prezentują się pięknie i pokazują dokładnie to co powinny. Klient był bardzo zadowolony.

Cieszę się, że mogłem współpracować z tą firmą i poznać jej właścicieli, to była prawdziwa przyjemność! 

 

Złote i srebrne monety inwestycyjne - 79 Element Wrocław

 

 

 

 

BACKSTAGE

 

Backstage - studio fotograficzne 8PRO Studio

 

 

 

 

ZDJĘCIA PRZED RETUSZEM I ŁĄCZENIEM GŁĘBI OSTROŚCI

 

Zdjęcia złotych monet na czarnym tle bez retuszu

 

Zdjęcia srebrnych monet na czarnym tle bez retuszu

ARANŻOWANE ZDJĘCIA REKLAMOWE ZŁOTYCH I SREBRNYCH MONET INWESTYCYJNYCH DLA 79 ELEMENT

ZOBACZ TEŻ:

#REALIZACJA Parę miesięcy temu zostałem zapytany o chęć zrealizowania reklamowej sesji zdjęciowej opraw korekcyjnych i przeciwsłonecznych do kalendarza na rok 2024. Kalendarz w swoim założeniu miał być prezentem dla klientów
#WIEDZA Obecnie, wrażenia wizualne stanowią kluczowy czynnik wpływający na wybory konsumentów. Fotografia produktowa zajmuje wyjątkowe miejsce w strategiach marketingowych. Wydaje się że dynamiczny rozwój Sztucznej Inteligencji (SI) (ang. Artificial Intelligence,
#WIEDZA W dzisiejszym dynamicznym świecie zakupów online, pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie. Kupujący są w stanie wybierać spośród tysięcy produktów, a skuteczność sklepu internetowego zależy od zdolności przyciągnięcia uwagi i

Blog

Kontakt

Warsztaty

Fotografia reklamowa

Fotografia produktowa

Studio fotograficzne „8PRO Studio” mieści się we Wrocławiu, przy ul. Robotniczej. Wykonuję na codzień zdjęcia produktowe na białym tle typu packshot oraz zdjęcia reklamowe. Realizuję również sesje wyjazdowe w siedzibach moich klientów na terenie Dolnego Śląska i całej Polski. Głównie na terenie miast Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Gliwice, Poznań, Łódź, Rzeszów, Szczecin, Gdańsk.

Zobacz moje portfolio fotografii produktowej i reklamowej.  

© 2024 Piotr Polaczyk | Wszystkie prawa zastrzeżone