© 2021 Piotr Polaczyk | Wszystkie prawa zastrzeżone 

 

 

ZOBACZ TEŻ:

ARANŻOWANE ZDJĘCIA REKLAMOWE ZŁOTYCH I SREBRNYCH MONET INWESTYCYJNYCH DLA 79 ELEMENT

#REALIZACJA

 

 

 

Od pokoleń jest synonimem dobrostanu, luksusu i pewności finansowej. Poszukiwali go Hiszpanie podbijający obie Ameryki, ginęli za nie ludzie z całego świata jadący w mrozy Alaski. Srebrny ekran od początku pokazuje jego poszukiwaczy. Indiana Jones tropił wykonane z niego starożytne skarby. Trzynastu krasnoludów, czarodziej i niziołek wyruszyli w niezwykłą podróż by odebrać je potężnemu Smaugowi. Szukano go na pustyni, na wojnie, w kasynie, szukał go Agent 007 i wielu, wielu innych bohaterów. Mowa oczywiście o złocie.

 

 

Jakiś czas temu mieliśmy przyjemność wykonać dwa zdjęcia reklamowe dla wrocławskiego salonu sprzedaży metali szlachetnych 79 Element, przedstawiające dwie złote oraz trzy srebrne monety inwestycyjne. 

Dzisiaj zakup monet inwestycyjnych jest coraz bardziej popularnym sposobem na zabezpieczenie swoich oszczędności - na mądrą i przemyślaną inwestycję. Złoto jest pewne, solidne i odporne na inflację. Złoto kupowane z autoryzowanych źródeł, takich jak sklep naszego klienta, sprzedawane jest z certyfikatem autentyczności i jest dobrym zabezpieczeniem na przyszłość. Mniej popularnym, ale równie ciekawym kruszcem jest srebro w postaci monet inwestycyjnych. 

 

 

ZŁOTO INWESTYCYJNE OKIEM FOTOGRAFA PRODUKTOWEGO

 

Pierwsze zdjęcie produktowe, o którym dzisiaj opowiemy przedstawia awers i rewers jednej z najbardziej znanych na całym świecie, jednouncjowych monet bulionowych - Kanadyjskiego Liścia Klonowego na gładkim czarnym tle. Razem z klientem zdecydowaliśmy się na minimalistyczną formę tak, aby nic nie odciągało uwagi od produktów na zdjęciu.  

Złote monety są niezaprzeczalnie piękne, mają w sobie „to coś”, przyciągają spojrzenie. Dla fotografa produktowego mają w sobie „coś” jeszcze. 

 

Lewitujące monety bulionowe - liść klonowy

 

Aparat z dużą matrycą, uzbrojony w obiektyw makro, bezlitośnie wyłapie każdą skazę w produkcie. Zwykle fotografia złota wymaga dokładnego retuszu, w którym usuwa się zabrudzenia, rysy, skazy, braki polerowania w zagłębieniach itd. W przypadku tych monet było inaczej. Tym razem retusz zdjęcia sprowadzał się głównie do wyczyszczenia minimalnych zabrudzeń (kurz to największy wróg w fotografii produktowej), wyrównania koloru i podłożenia tła. Rzadko zdarza nam się pracować z tak dobrym jakościowo produktem. 

 

 

SREBRO INWESTYCYJNE - PACKSHOT, ALE NIE DO KOŃCA

 

Tak samo jak w przypadku złotych monet, tu również postawiliśmy na jednolite czarne tło. Na zdjęciu widzimy trzy monety - Liść Klonowy (Maple Leaf), Krugerrand i Filharmonicy Wiedeńscy. W obu przypadkach powstała fotografia reklamowa, a równocześnie packshot pokazujący wszystkie atuty produktu. W przypadku srebra obróbka zdjęcia była nieco bardziej czasochłonna, jednak nieznacznie.

 

Trzy srebrne monety na czarnym tle

 

 

SESJA ZDJĘCIOWA

 

Aby wydobyć z kruszcu blask musieliśmy w naszym studiu fotograficznym, bardziej niż zazwyczaj, popracować z oświetleniem. W czasie sesji zdjęciowej użyliśmy 8 lamp błyskowych, precyzyjnie ustawionych tak by podkreślić krawędzie i kształty tłoczeń, kalek i innych modyfikatorów (czasz i plastrów miodu o różnej gradacji) aby światło było odpowiednio rozproszone i miękkie, a zarazem dość mocno ukierunkowane i wyizolowane. Użyto także 16 statywów oświetleniowych, jednego statywu pod aparat, aparatu z obiektywem makro i wielu metrów kabli.

 

Oba zdjęcia są też ostre w każdym punkcie. Jest to zasługa focus stackingu - łączenia głębi ostrości. Technika ta pozwala na połączenie wielu zdjęć (każde jest ostre w jednym punkcie) w jedno. Więcej o stackowaniu zdjęć tutaj.

 

 

EFEKT KOŃCOWY

 

Obie, wykonane przez nas fotografie reklamowe można zobaczyć we wrocławskim salonie sprzedaży 79 Element. Nieskromnie stwierdzamy, że według nas, prezentują się pięknie i pokazują dokładnie to co powinny. Klient był bardzo zadowolony.

Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z tą firmą i poznać jej właścicieli, to była prawdziwa przyjemność! 

 

Złote i srebrne monety inwestycyjne - 79 Element Wrocław

 

 

BACKSTAGE

 

Backstage - studio fotograficzne 8PRO Studio

 

 

ZDJĘCIA PRZED RETUSZEM I ŁĄCZENIEM GŁĘBI OSTROŚCI

 

Zdjęcia złotych monet na czarnym tle bez retuszu

 

Zdjęcia srebrnych monet na czarnym tle bez retuszu

Liść klonowy - Inwestycyjne złote monety bulionowe
13 października 2021