14 marca 2017
Fotografia produktowa kosmetyków do paznokci - zdjęcia reklamowa Wrocław

PIOTR POLACZYK

 

Jestem fotografem produktowym. Prowadzę duże studio fotografii reklamowej "8PRO Studio" we Wrocławiu. Na codzień realizuję produktowe sesje zdjęciowe dla moich klientów. Wykonuję zdjęcia packshotowe oraz złożone, stylizowane zdjęcia reklamowe na potrzeby e-commerce. 

Piszę dla Was również bloga z darmową wiedzą fotograficzną i pokazuję jak pracuję.

Jestem mężem, ojcem i fanem Gwiezdnych Wojen.

#REALIZACJA

 

 

 

Artykuł ten został napisany na prośbę Photigy - szkoły online dla fotografów produktowych i reklamowych. Wersję w języku angielskim wraz z krótką notatką o mnie możecie znaleźć pod adresem: https://www.photigy.com/bts-from-a-commercial-photographer-piotr-polaczyk/

 

 

 

POMYSŁ

 

Zdjęcie wykonane było dla producenta lakierów i żeli do paznokci, oraz użyte do przeprowadzenia kampanii reklamowej, a także do promocji marki.

 

Założeniem projektu było stworzenie obrazu podkreślającego ekskluzywność produktu oraz jego charakter. Postanowiłem wylać złoto-brązową farbę na kompozycję kosmetyków, która miała symbolizować lakier spływający po opakowaniach. Ważnym aspektem było to, aby spływający lakier nie dotknął w żadnym miejscu podłoża. Było to nie lada wyzwanie. Całość przedstawiona została w dość mrocznym i tajemniczym klimacie o ciepłych złocistych barwach - na życzenie klienta. 

 

 

 

PRZYGOTOWANIA DO ZDJĘĆ

 

Cała kompozycja była sklejona masą mocującą oraz podtrzymana akrylową kostką, a także przytwierdzona do podłoża - szyby. Do wylania posłużyła zwykła farba ścienna w pomarańczowym kolorze. 

 

 

 

 

USTAWIENIE PLANU ZDJĘCIOWEGO

 

Ustawienie wszystkich lamp i płaszczyzn musiało być starannie przemyślane ponieważ produkt miął okrągłe błyszczące kształty. Poniżej przedstawiam schematyczny rysunek, do którego odnosi się cały tekst.

 

W centrum znajduje się produkt (1), który został umieszczony na małym pulpicie przymocowanym do statywu. Za sceną było rozwinięte czarne tło (3), na które świeciła lampa (7) z żółtym filtrem żelowym (8). Lampa (7) była poniżej wysokości produkty i była skierowana ku górze. Aparat (2) był umieszczony na wysokości podstawy całej kompozycji, tak aby kosmetyki wydawały się monumentalne ( hero style ;) ). Aparat przechodził przez dziurę w dyfuzyjnej kalce technicznej (5), przyklejonej i swobodnie zwisającej poprzeczce (15) pomiędzy dwoma statywami. Po obu stronach były rozwinięte kalki techniczne w rolkach (4). Nad całą sceną również rozwinięta była dyfuzyjna kalka techniczna (6) pomiędzy poprzeczką (15) a tłem (3). Po prawej i lewej stronie były dwa stripboxy (9, 10), ustawione pod kątem do kalki aby uzyskać gradient na niklowanych i szklanych powierzchniach produktów. Lampa (11) z plastrem miodu była umieszczona tuż nad aparatem, aby zapewnić centralny gradient na błyszczących nakrętkach. Lampa (12) podkreślała krawędzie produktów. Lampa (13) świeciła przez kalkę (6) na scenę z góry. Lampa (14) podkreślała krawędzie górne produktów i dopełniała elementy błyszczące.

 

 

 

 

 

ZDJĘCIA


Finalny projekt składał się z kilku zdjęć. Kompozycja bez farby, jak i z, była fotografowana oddzielnie. Pierwsze zdjęcie obejmowało poprawnie oświetlone produkty. Natomiast kolejne to stopniowe, powolne zalewanie kompozycji gęstą farbą ze strzykawki. Na samym końcu cała kompozycja została oblana szerokim strumieniem farby aby sfotografować „ścianę” lejącej się farby - lakieru. Oczywiście nie skończyło się na kilku zdjęciach, a na kilkuset :)

 

 

 

 

 

 

POSTPRODUKCJA

 

Postprodukcja obejmowała połączenie czystej kompozycji z wybranymi, zalanymi farbą fragmentami oraz „ścianą” farby. Wyretuszowane zostały wszelkie niedoskonałości błyszczących elementów oraz błędy w nadruku. Ze szkła oraz powierzchni lustrzanych usunięte zostały odbite w nich czarne luki od obiektywu. Dodane zostało również odbicie lustrzane w podłożu. Niestety nie mogłem sobie pozwolić na to aby było naturalne, ponieważ kąt fotografowania nie pozwalał mi na jego uzyskanie.

 

 

SPRZĘT I PARAMETRY ZDJĘCIA

 

Canon 5Ds 

Canon 100mm f/2.8 L Macro lens

1/125
f/18
ISO 100

 

 

 

 

WIDEO

 

FOTOGRAFIA REKLAMOWA KOSMETYKÓW DO PAZNOKCI

ZOBACZ TEŻ:

#REALIZACJA Parę miesięcy temu zostałem zapytany o chęć zrealizowania reklamowej sesji zdjęciowej opraw korekcyjnych i przeciwsłonecznych do kalendarza na rok 2024. Kalendarz w swoim założeniu miał być prezentem dla klientów
#WIEDZA Obecnie, wrażenia wizualne stanowią kluczowy czynnik wpływający na wybory konsumentów. Fotografia produktowa zajmuje wyjątkowe miejsce w strategiach marketingowych. Wydaje się że dynamiczny rozwój Sztucznej Inteligencji (SI) (ang. Artificial Intelligence,
#WIEDZA W dzisiejszym dynamicznym świecie zakupów online, pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie. Kupujący są w stanie wybierać spośród tysięcy produktów, a skuteczność sklepu internetowego zależy od zdolności przyciągnięcia uwagi i

Blog

Kontakt

Warsztaty

Fotografia reklamowa

Fotografia produktowa

Studio fotograficzne „8PRO Studio” mieści się we Wrocławiu, przy ul. Robotniczej. Wykonuję na codzień zdjęcia produktowe na białym tle typu packshot oraz zdjęcia reklamowe. Realizuję również sesje wyjazdowe w siedzibach moich klientów na terenie Dolnego Śląska i całej Polski. Głównie na terenie miast Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Gliwice, Poznań, Łódź, Rzeszów, Szczecin, Gdańsk.

Zobacz moje portfolio fotografii produktowej i reklamowej.  

© 2024 Piotr Polaczyk | Wszystkie prawa zastrzeżone