04 stycznia 2023
Fotografia reklamowa we Wrocławiu

PIOTR POLACZYK

 

Jestem fotografem produktowym. Prowadzę duże studio fotografii reklamowej "8PRO Studio" we Wrocławiu. Na codzień realizuję produktowe sesje zdjęciowe dla moich klientów. Wykonuję zdjęcia packshotowe oraz złożone, stylizowane zdjęcia reklamowe na potrzeby e-commerce. 

Piszę dla Was również bloga z darmową wiedzą fotograficzną i pokazuję jak pracuję.

Jestem mężem, ojcem i fanem Gwiezdnych Wojen.

#REALIZACJA

 

 

 

Pod koniec 2022 roku wraz z art directorem pracowaliśmy nad zdjęciami opraw korekcyjnych dla OVVO Optics. Ogólnym założeniem sesji zdjęciowej było pokazanie ośmiu opraw w stylizacji z bloków betonowych oraz białych gładkich płyt. Proste, minimalistyczne w odbiorze zdjęcia reklamowe do komunikacji wizualnej. W głównej mierze z przeznaczeniem na Instagram. Zdjęcia produktowe powstały na potrzeby rynku amerykańskiego.

 

Na zdjęciach znalazły się delikatne cienie, naturalne struktury oraz chłodna kolorystyka. Największym wyzwaniem było skomponowanie i stylizacji poszczególnych kadrów w taki sposób aby miniaturki zdjęć obok siebie tworzyły spójną całość. Krawędzie brył musiały równo przechodzić przez kolejne zdjęcia. Oczywiście nie było to proste, ale udało się - a klient był zachwycony!

 

 

PRZYGOTOWANIA DO ZDJĘĆ

 

Sesja zdjęciowa trwała dwa dni, natomiast przygotowania znacznie dłużej… Od wycieczek do sklepów budowlanych, przez tworzenie form do wylewek brył betonowych, aż po cięcie płyt styrodurowych XPS gorącym drutem. 

 

Formy do wylewania brył betonowych w różnych rozmiarach wykonałem z laminowanej płyty meblowej. Wszystkie elementy były połączone zszywaczem tapicerskim i wysmarowane olejem spożywczym w celu nieprzywierania betonu. Następnie po wylaniu i utwardzeniu masy betonowej, wyszlifowałem nieco wszystkie powierzchnie. 

Białe płyty zdecydowałem się wykonać ze styroduru, który formowałem gorącym drutem, a następnie malowałem. Dzięki użyciu tego materiału zachowałem ciekawą i delikatną strukturę bloków.

 

 

 

Zdjęcie kolorowych okularów w minimalistycznej aranżacji       Oprawy korekcyjne w stylizacji betonowej

 

Zdjęcie opraw korekcyjnych na białym tel        Zdjęcie produktowe okularów korekcyjnych z czerwoną oprawą

 

Zdjęcie oprawek plastikowych na białym tle        Okulary z antyrefleksem - fotografia reklamowa

 

Fotografia reklamowa - okulary dla kobiety        Fotografia produktowa okularów

 

 

 

 

UKŁAD MINIATUREK NA INSTAGRAM

 

Zdjęcia produktowe na Instagram

Układ miniaturek na Instagram

 

 

 

BACKSTAGE

 

Wylewka betonowa do zdjęć        Cięcie styropianu gorącym drutem         Malowanie styropianu i styroduru XPS

 

Oświetlenie okularów w studiu fotograficznym        Sesja zdjęciowa okularów korekcyjnych - reklama         Realizacja zdjęć okularów

MINIMALISTYCZNA FOTOGRAFIA REKLAMOWA OPRAW KOREKCYJNYCH

ZOBACZ TEŻ:

#REALIZACJA Parę miesięcy temu zostałem zapytany o chęć zrealizowania reklamowej sesji zdjęciowej opraw korekcyjnych i przeciwsłonecznych do kalendarza na rok 2024. Kalendarz w swoim założeniu miał być prezentem dla klientów
#WIEDZA Obecnie, wrażenia wizualne stanowią kluczowy czynnik wpływający na wybory konsumentów. Fotografia produktowa zajmuje wyjątkowe miejsce w strategiach marketingowych. Wydaje się że dynamiczny rozwój Sztucznej Inteligencji (SI) (ang. Artificial Intelligence,
#WIEDZA W dzisiejszym dynamicznym świecie zakupów online, pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie. Kupujący są w stanie wybierać spośród tysięcy produktów, a skuteczność sklepu internetowego zależy od zdolności przyciągnięcia uwagi i

Blog

Kontakt

Warsztaty

Fotografia reklamowa

Fotografia produktowa

Studio fotograficzne „8PRO Studio” mieści się we Wrocławiu, przy ul. Robotniczej. Wykonuję na codzień zdjęcia produktowe na białym tle typu packshot oraz zdjęcia reklamowe. Realizuję również sesje wyjazdowe w siedzibach moich klientów na terenie Dolnego Śląska i całej Polski. Głównie na terenie miast Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Gliwice, Poznań, Łódź, Rzeszów, Szczecin, Gdańsk.

Zobacz moje portfolio fotografii produktowej i reklamowej.  

© 2024 Piotr Polaczyk | Wszystkie prawa zastrzeżone