10 grudnia 2021
Fotograf produktowy Wrocław outsourcing

PIOTR POLACZYK

 

Jestem fotografem produktowym. Prowadzę duże studio fotografii reklamowej "8PRO Studio" we Wrocławiu. Na codzień realizuję produktowe sesje zdjęciowe dla moich klientów. Wykonuję zdjęcia packshotowe oraz złożone, stylizowane zdjęcia reklamowe na potrzeby e-commerce. 

Piszę dla Was również bloga z darmową wiedzą fotograficzną i pokazuję jak pracuję.

Jestem mężem, ojcem i fanem Gwiezdnych Wojen.

#WIEDZA

 

 

 

Mówi się, że prowadząc własną firmę, faktyczna „praca”, ta związana z profilem działalności to co najwyżej 50% poświęcanego czasu. Reszta to wszystkie zajęcia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Nie inaczej jest w przypadku studia fotografii produktowej. Aby móc poświęcić więcej czasu na to co najważniejsze, część zadań warto zlecać innym profesjonalistom. Nikt nie jest samowystarczalny a po przeliczeniu, zwykle okazuje się, że zatrudniając kogoś z zewnątrz zyskujemy więcej niż wydajemy. 

 

 

KSIĘGOWOŚĆ

 

To chyba najbardziej oczywisty punkt na tej liście. Księgowość to dziedzina, która potrzebuje osoby znającej się na aktualnych przepisach. Nikt ich nie lubi, ale każdy musi je płacić - podatki. Dobrze prowadzona księgowość to zdecydowanie mniej na głowie, zwłaszcza kiedy mowa o zagranicznych fakturach, dla klientów spoza Unii Europejskiej.

 

 

SZPAROWANIE ZDJĘĆ I WSTĘPNY RETUSZ

 

Odseparowanie produktu od tła to zajęcie żmudne i czasochłonne. Na szczęście są firmy, które specjalizują się w szparowaniu zdjęć. Dla fotografa produktowego jest to nieoceniona pomoc, która realnie przyśpiesza i ułatwia proces powstawania zdjęć typu packshot.

 

 

STYLIZACJA ZDJĘĆ

 

O ile w fotografii beauty nikogo nie dziwi obecność makijażysty/makijażystki czy stylisty/stylistki, o tyle ta pomoc w fotografii produktowej nie jest już tak oczywista. Stylizacja produktów do sesji produktowej może obejmować tworzenie kompozycji, dobór odpowiednich materiałów tak by z rzeczy nieoczywistych uzyskać zamierzony efekt. Stylista wie gdzie kupić sztuczne perły, jak stworzyć idealny sztuczny śnieg, który krem zachowa idealną formę, jaką gramaturę jedwabiu wybrać i który papier ma najdelikatniejszą strukturę. Ponadto stylista doskonale wie jak zbudować scenerię zdjęcia reklamowego w kontekście konkretnej grupy odbiorców oraz konkretnego produktu.

 

 

PRASOWANIE ODZIEŻY 

 

Podczas sesji odzieżowych, prasowanie i i czyszczenie ubrań z pyłków czy nitek jest bardziej czasochłonne niż samo powstawanie zdjęcia. To zadanie zdecydowanie warto przekazać komuś innemu.

 

 

TWORZENIE STRONY WWW

 

Strona www to wizytówka firmy, najważniejszy i bezpośredni kanał kontaktu z klientem. Chociaż moją stronę internetową tworzę sam, to wiem, że wielu fotografów zleca to zadanie.

 

 

PISANIE TEKSTÓW I TREŚCI POD KĄTEM SEO

 

Stworzenie ciekawych treści na stronę jest samo w sobie wyzwaniem, napisanie ich tak, by były jednocześnie ciekawe i widoczne dla bezlitosnych robotów Google to bardzo trudne zadanie. Na szczęście są osoby, które śledzą trendy wyszukiwarek i mogą pomóc w optymalizowaniu treści na stronie.

 

Jaką pracę zleca fotograf produktowy?

 

To tylko kilka pomysłów na to co zrobić by studio fotografii produktowej działało sprawnie, a fotograf mógł skupić się na robieniu zdjęć. Trzeba pamiętać o tym, że czasem nie warto być samowystarczalnym. Warto dać się odciążyć z nadmiaru obowiązków tak by z biegiem czasu nie stracić radości z tego co się robi. A to bardzo ważne, o to w tym przecież chodzi! ;) 

OUTSOURCING - CO ZLECA FOTOGRAF PRODUKTOWY

ZOBACZ TEŻ:

#REALIZACJA Parę miesięcy temu zostałem zapytany o chęć zrealizowania reklamowej sesji zdjęciowej opraw korekcyjnych i przeciwsłonecznych do kalendarza na rok 2024. Kalendarz w swoim założeniu miał być prezentem dla klientów
#WIEDZA Obecnie, wrażenia wizualne stanowią kluczowy czynnik wpływający na wybory konsumentów. Fotografia produktowa zajmuje wyjątkowe miejsce w strategiach marketingowych. Wydaje się że dynamiczny rozwój Sztucznej Inteligencji (SI) (ang. Artificial Intelligence,
#WIEDZA W dzisiejszym dynamicznym świecie zakupów online, pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie. Kupujący są w stanie wybierać spośród tysięcy produktów, a skuteczność sklepu internetowego zależy od zdolności przyciągnięcia uwagi i

Blog

Kontakt

Warsztaty

Fotografia reklamowa

Fotografia produktowa

Studio fotograficzne „8PRO Studio” mieści się we Wrocławiu, przy ul. Robotniczej. Wykonuję na codzień zdjęcia produktowe na białym tle typu packshot oraz zdjęcia reklamowe. Realizuję również sesje wyjazdowe w siedzibach moich klientów na terenie Dolnego Śląska i całej Polski. Głównie na terenie miast Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Gliwice, Poznań, Łódź, Rzeszów, Szczecin, Gdańsk.

Zobacz moje portfolio fotografii produktowej i reklamowej.  

© 2024 Piotr Polaczyk | Wszystkie prawa zastrzeżone