© 2021 Piotr Polaczyk | Wszystkie prawa zastrzeżone 

 

 

ZOBACZ TEŻ:

ZDJĘCIA PACKSHOT PIŁY ŁAŃCUCHOWEJ BAÜMR-AG PRO

#REALIZACJA

 

 

 

Każde nasze kolejne zlecenie wymaga innych metod pracy. I tym razem nie było inaczej. Mimo to wiedzieliśmy, że sesja musi się udać. Packshot i piła łańcuchowa – takie połączenie to nie tylko ciekawe wyzwanie, ale przede wszystkim ogrom możliwości. Po obowiązkowej rozmowie z klientem i sprecyzowaniu jego oczekiwań mogliśmy wreszcie przystąpić do zdjęć. Jak przebiegła sesja i co z tego wyszło?

 

 

FOTOGRAFIA REKLAMOWA, TAKŻE PIŁY ŁAŃCUCHOWEJ, ZAWSZE NIESIE JAKĄŚ TREŚĆ

 

Piła łańcuchowa Baümr-AG PRO to maszyna dla profesjonalistów i ukazanie właśnie tej zależności między produktem, a klientem było naszym głównym celem. Musieliśmy zatem stworzyć nie tylko dobre zdjęcia produktowe, ale przede wszystkim ukazać na nich narzędzie wysokiej klasy i doskonałej jakości. Pomijając fakt, że fotografowana przez nas piła właśnie takim produktem faktycznie jest, trzeba pamiętać, że nie zawsze to, co widoczne gołym okiem da się łatwo ukazać na zdjęciach. Sama sesja, dobranie odpowiedniego światła, rozstawienie sprzętu trwały razem cztery do pięciu godzin. Dodatkowo kolejne kilka godzin zajęła obróbka zdjęć. Najważniejsze jednak, że efektem tej całodniowej pracy było zadowolenie nasze i co najważniejsze, samego klienta oraz dziesięć dopracowanych zdjęć, na podstawie których można stworzyć wiele ofert handlowych w postaci aukcji internetowych czy folderów reklamowych. Bo przecież zdjęcia to początek a ten musi być dobry!

 

Piła BAÜMR-AG PRO sfotografowana od spodu

 

 

FOTOGRAFIA PRODUKTOWA – TUTAJ LICZY SIĘ KAŻDY SZCZEGÓŁ

 

Fotografia produktowa, jako że ma za zadanie jak najkorzystniejsze przedstawienie produktów przeznaczonych do sprzedaży, w oczywisty sposób skupia się na szczegółach. Piła łańcuchowa jest natomiast tymi szczegółami solidnie obdarzona. Liczy się tutaj każdy najmniejszy element, nic nie może być pominięte: ani sama prowadnica, łańcuch, uchwyty, włączniki, ani nawet umieszczone na obudowie parametry techniczne.

 

Piła łańcuchowa BAÜMR-AG PRO na biały tle

 

Wiedzieliśmy, że przygotowując sesję zdjęciową musimy się z tym liczyć i pamiętać, że aby zdjęcia packshot piły były możliwie jak najlepsze, to podczas ich wykonywania musimy mieć łatwy wzrokowy dostęp do wszystkich wspomnianych wyżej elementów. Dlatego postanowiliśmy podwiesić piłę na cienkich stalowych drucikach. Za podstawę posłużyła nam biała płyta, o którą oparliśmy uchwyt piły w celu uzyskania w miarę stabilnej pozycji narzędzia. Dzięki temu mogliśmy je fotografować z każdej strony i pod dowolnym kątem. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Oczywiście z fotografii w procesie retuszu usunięty został użyty podczas sesji drucik. Przy okazji po raz kolejny upewniliśmy się, iż dobrze wyposażone studio fotograficzne, niekoniecznie tylko w oczywisty sprzęt, to podstawa w tej pracy. 

 

Piła łańcuchowa BAÜMR-AG PRO na jednolitym tle

 

Packshot piły BAÜMR-AG PRO

 

Piła łańcuchowa sfotografowana w powietrzu - packshot na białym tle

 

 

BACKSTAGE

 

Sesja zdjęciowa piły łańcuchowej

 

Sesja zdjęciowa - 8PRO Studio

 

Retusz zdjęć piły łańcuchowej

Piła łańcuchowa BAÜMR-AG PRO na białym tle
27 września 2021