27 września 2021
Piła łańcuchowa BAÜMR-AG PRO na białym tle

PIOTR POLACZYK

 

Jestem fotografem produktowym. Prowadzę duże studio fotografii reklamowej "8PRO Studio" we Wrocławiu. Na codzień realizuję produktowe sesje zdjęciowe dla moich klientów. Wykonuję zdjęcia packshotowe oraz złożone, stylizowane zdjęcia reklamowe na potrzeby e-commerce. 

Piszę dla Was również bloga z darmową wiedzą fotograficzną i pokazuję jak pracuję.

Jestem mężem, ojcem i fanem Gwiezdnych Wojen.

#REALIZACJA

 

 

 

Każde moje kolejne zlecenie wymaga innych metod pracy. I tym razem nie było inaczej. Mimo to wiedziałem, że sesja musi się udać. Packshot i piła łańcuchowa – takie połączenie to nie tylko ciekawe wyzwanie, ale przede wszystkim ogrom możliwości. Po obowiązkowej rozmowie z klientem i sprecyzowaniu jego oczekiwań mogłem wreszcie przystąpić do zdjęć. Jak przebiegła sesja i co z tego wyszło?

 

 

FOTOGRAFIA REKLAMOWA, TAKŻE PIŁY ŁAŃCUCHOWEJ, ZAWSZE NIESIE JAKĄŚ TREŚĆ

 

Piła łańcuchowa Baümr-AG PRO to maszyna dla profesjonalistów i ukazanie właśnie tej zależności między produktem, a klientem było moim głównym celem. Musiałem zatem stworzyć nie tylko dobre zdjęcia produktowe, ale przede wszystkim ukazać na nich narzędzie wysokiej klasy i doskonałej jakości. Pomijając fakt, że fotografowana przeze mnie piła właśnie takim produktem faktycznie jest, trzeba pamiętać, że nie zawsze to, co widoczne gołym okiem da się łatwo ukazać na zdjęciach. Sama sesja, dobranie odpowiedniego światła, rozstawienie sprzętu trwały razem nieco ponad godzinę. Dodatkowo kolejne kilka godzin zajęła obróbka zdjęć. Najważniejsze jednak, że efektem tej całodniowej pracy było zadowolenie moje i co najważniejsze, samego klienta oraz dziesięć dopracowanych zdjęć, na podstawie których można stworzyć wiele ofert handlowych w postaci aukcji internetowych czy folderów reklamowych. Bo przecież zdjęcia to początek a ten musi być dobry!

 

Piła BAÜMR-AG PRO sfotografowana od spodu

 

 

FOTOGRAFIA PRODUKTOWA – TUTAJ LICZY SIĘ KAŻDY SZCZEGÓŁ

 

Fotografia produktowa, jako że ma za zadanie jak najkorzystniejsze przedstawienie produktów przeznaczonych do sprzedaży, w oczywisty sposób skupia się na szczegółach. Piła łańcuchowa jest natomiast tymi szczegółami solidnie obdarzona. Liczy się tutaj każdy najmniejszy element, nic nie może być pominięte: ani sama prowadnica, łańcuch, uchwyty, włączniki, ani nawet umieszczone na obudowie parametry techniczne.

 

Piła łańcuchowa BAÜMR-AG PRO na biały tle

 

Przygotowując sesję zdjęciową wiedziałem, iż muszę się z tym liczyć i pamiętać, że aby zdjęcia packshot piły były możliwie jak najlepsze, to podczas ich wykonywania musimy mieć łatwy wzrokowy dostęp do wszystkich wspomnianych wyżej elementów. Dlatego postanowiłem podwiesić piłę na cienkich stalowych drucikach. Za podstawę posłużyła mi biała płyta, o którą oparłem uchwyt piły w celu uzyskania w miarę stabilnej pozycji narzędzia. Dzięki temu mogłem je fotografować z każdej strony i pod dowolnym kątem. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Oczywiście z fotografii w procesie retuszu usunięty został użyty podczas sesji drucik. Przy okazji po raz kolejny upewniłem się, iż dobrze wyposażone studio fotograficzne, niekoniecznie tylko w oczywisty sprzęt, to podstawa w tej pracy. 

 

Piła łańcuchowa BAÜMR-AG PRO na jednolitym tle

 

Packshot piły BAÜMR-AG PRO

 

Piła łańcuchowa sfotografowana w powietrzu - packshot na białym tle

 

 

 

 

 

 

 

Sesja zdjęciowa piły łańcuchowej

 

Sesja zdjęciowa - 8PRO Studio

 

Retusz zdjęć piły łańcuchowej

ZDJĘCIA PACKSHOT PIŁY ŁAŃCUCHOWEJ BAÜMR-AG PRO

ZOBACZ TEŻ:

#REALIZACJA Parę miesięcy temu zostałem zapytany o chęć zrealizowania reklamowej sesji zdjęciowej opraw korekcyjnych i przeciwsłonecznych do kalendarza na rok 2024. Kalendarz w swoim założeniu miał być prezentem dla klientów
#WIEDZA Obecnie, wrażenia wizualne stanowią kluczowy czynnik wpływający na wybory konsumentów. Fotografia produktowa zajmuje wyjątkowe miejsce w strategiach marketingowych. Wydaje się że dynamiczny rozwój Sztucznej Inteligencji (SI) (ang. Artificial Intelligence,
#WIEDZA W dzisiejszym dynamicznym świecie zakupów online, pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie. Kupujący są w stanie wybierać spośród tysięcy produktów, a skuteczność sklepu internetowego zależy od zdolności przyciągnięcia uwagi i

Blog

Kontakt

Warsztaty

Fotografia reklamowa

Fotografia produktowa

Studio fotograficzne „8PRO Studio” mieści się we Wrocławiu, przy ul. Robotniczej. Wykonuję na codzień zdjęcia produktowe na białym tle typu packshot oraz zdjęcia reklamowe. Realizuję również sesje wyjazdowe w siedzibach moich klientów na terenie Dolnego Śląska i całej Polski. Głównie na terenie miast Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Gliwice, Poznań, Łódź, Rzeszów, Szczecin, Gdańsk.

Zobacz moje portfolio fotografii produktowej i reklamowej.  

© 2024 Piotr Polaczyk | Wszystkie prawa zastrzeżone