30 marca 2022
Fotografia produktowa suplementów na żółtym tle

PIOTR POLACZYK

 

Jestem fotografem produktowym. Prowadzę duże studio fotografii reklamowej "8PRO Studio" we Wrocławiu. Na codzień realizuję produktowe sesje zdjęciowe dla moich klientów. Wykonuję zdjęcia packshotowe oraz złożone, stylizowane zdjęcia reklamowe na potrzeby e-commerce. 

Piszę dla Was również bloga z darmową wiedzą fotograficzną i pokazuję jak pracuję.

Jestem mężem, ojcem i fanem Gwiezdnych Wojen.

#REALIZACJA

 

 

 

W ostatnich miesiącach na moich profilach społecznościowych pojawiały się relacje z sesji zdjęciowych owianych tajemnicą. Aż do teraz efekt tej pracy pozostawał wyłącznie między mną a klientkami, wraz z którymi pracowaliśmy nad stworzeniem oprawy wizualnej produktu. Obowiązywała mnie umowa o zachowaniu poufności do czasu oficjalnej publikacji w sieci, dlatego, choć pokusa była spora, musiałem dochować tajemnicy.

 

Nareszcie mogę się podzielić efektem tej współpracy. Z dumą przedstawiam zdjęcia produktowe, które wykonałem dla firmy  nikalab. Marka ta wprowadza na rynek suplementów nowy produkt. Są to w pełni wegańskie kapsułki dla kobiet, wewnątrz wypełnione minerałami i witaminami, z zewnątrz otoczone kwasem Omega-3. Klientki są mocno nastawione na ekologię, dlatego sam produkt, ale również opakowania są w pełni przyjazne naszej planecie. Miałem przyjemność pracować nad tym projektem od podstaw, tworzyłem tak naprawdę pierwsze spojrzenie na markę. Sesja produktowa podzielona była na dwa etapy.

 

 

Fotografia produktowa kapsułki na beżowym tle

 

 

Zdjęcie reklamowe suplementu na beżowym tle

 

 

 

ZDJĘCIA PACKSHOT POJEDYNCZYCH KAPSUŁEK 

 

W pierwszej kolejności wykonałem zdjęcia packshot kapsułek suplementu, na tłach w kolorach przewodnich marki. W zdjęciach tych zwracałem szczególną uwagę na symetryczne ułożenie płynu, perfekcyjną ostrość. Kapsułki oświetliłem tak, aby oddać przejrzystość zewnętrznej otoczki.

 

 

Fotografia produktowa kapsułki na żółtym tle

 

 

Zdjęcie reklamowe suplementu na żółtym tle

 

 

Zdjęcia produktowe wykonałem na jasnym kremowym, oraz żółtym, słonecznym tle. Kolory były ściśle określone przez klientki i musiały być w stu procentach spójne z koncepcją całego projektu, określonymi kodem koloru HEX. Osobiście cieszy mnie wybór akurat takich odcieni. Zwłaszcza żywy, żółty kolor - dodaje energii i zdecydowanie oddaje naturę i przeznaczenie suplementu.

 

 

ZDJĘCIA PRODUKTOWE OPAKOWAŃ

 

Drugim i ostatnim etapem sesji zdjęciowej było wykonanie zdjęć opakowań kapsułek. Wykonałem zdjęcia słoiczka oraz koperty, w której produkt jest dostarczany do domu klienta docelowego.

 

 

Zdjęcie produktowe słoiczka z tabletkami na żółtym tle

 

 

Zdjęcie produktowe słoiczka z tabletkami na beżowym tle

 

 

Opakowania te wizualnie nie odbiegają od wszechobecnych kopert czy plastikowych słoiczków na leki. Jednak ten niepozorny wygląd skrywa innowacyjne, wegańskie materiały, które w całości są wykonane z roślin i nadają się do kompostowania. Jest to niewątpliwa wartość dodana, również dla mnie, jako fotografa, ale i człowieka! Świadomość, że moimi zdjęciami przyczyniam się do rozwoju marki tak przyjaznej dla środowiska.

 

 

Fotografia reklamowa opakowań

 

 

Packshot leków

 

 

Zdjęcie produktu

ZDJĘCIA PRODUKTOWE WEGAŃSKICH SUPLEMENTÓW DLA NIKALAB

ZOBACZ TEŻ:

#REALIZACJA Parę miesięcy temu zostałem zapytany o chęć zrealizowania reklamowej sesji zdjęciowej opraw korekcyjnych i przeciwsłonecznych do kalendarza na rok 2024. Kalendarz w swoim założeniu miał być prezentem dla klientów
#WIEDZA Obecnie, wrażenia wizualne stanowią kluczowy czynnik wpływający na wybory konsumentów. Fotografia produktowa zajmuje wyjątkowe miejsce w strategiach marketingowych. Wydaje się że dynamiczny rozwój Sztucznej Inteligencji (SI) (ang. Artificial Intelligence,
#WIEDZA W dzisiejszym dynamicznym świecie zakupów online, pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie. Kupujący są w stanie wybierać spośród tysięcy produktów, a skuteczność sklepu internetowego zależy od zdolności przyciągnięcia uwagi i

Blog

Kontakt

Warsztaty

Fotografia reklamowa

Fotografia produktowa

Studio fotograficzne „8PRO Studio” mieści się we Wrocławiu, przy ul. Robotniczej. Wykonuję na codzień zdjęcia produktowe na białym tle typu packshot oraz zdjęcia reklamowe. Realizuję również sesje wyjazdowe w siedzibach moich klientów na terenie Dolnego Śląska i całej Polski. Głównie na terenie miast Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Gliwice, Poznań, Łódź, Rzeszów, Szczecin, Gdańsk.

Zobacz moje portfolio fotografii produktowej i reklamowej.  

© 2024 Piotr Polaczyk | Wszystkie prawa zastrzeżone