AVON Polska - zdjęcia reklamowe kosmetyków do makijażu, katalog 01/2019

Klient: AVON Polska

 

 

Produkt: Kosmetyki "Luxe": szminki, maskara, eyeliner, paletka cieni, podkład, puder oraz kilka drobnych akcesoriów do makijażu.

 

 

Przebieg sesji zdjęciowej: Przygotowania do sesji, jak zawsze w przypadku współpracy z firmą AVON, poprzedził szczegółowy brief oraz omówienie wytycznych i oczekiwań. 

W trakcie sesji wykonaliśmy trzy zdjęcia aranżowane oraz kilka packshotów. Pierwszego, drugiego i trzeciego dnia sesji skupiliśmy się na zdjęciach aranżowanych. W trakcie sesji, w porozumieniu z dyrektorem artystycznym, modyfikowaliśmy nieco pomysły oraz ustawienie produktów tak aby wydobyć na zdjęciu ich piękno oraz wpasować się w układ strony katalogu. Zdjęcie z paletką cieni, maskarą i eyelinerem zmieniliśmy całkowicie, nasza propozycja została dobrze przyjęta i zaakceptowana przez art directora.

Czwartego dnia skupiliśmy się na packshotach. 

 

 

Czas przygotowania do sesji: Czas potrzebny na zgromadzenie rekwizytów - 1 dzień. Czas przygotowania planu zdjęciowego do każdej z aranżacji to około 1,5 godziny na każde zdjęcie. Natomiast czas potrzebny na przygotowanie kilku różnych ustawień do packshotów to sumarycznie około 2 godziny.  

 

 

Czas wykonania sesji: 4 dni

 

 

Czas retuszu: Około 30 godzin

 

 

Finalna ilość zdjęć: 3 zdjęcia aranżowane i 5 packshotów

 

 

Najtrudniejszy aspekt sesji: Odtworzenie wizji art directora w taki sposób, aby produkty idealnie wyglądały na zdjęciu i jednocześnie wpasowały się we wcześniej przygotowany rozkład graficzny poszczególnych stron. Ponadto wyzwaniem jak zwykle i niezmiennie było atrakcyjne przedstawienie na zdjęciach elementów wykonanych w wysokim połysku. W tym przypadku były to złote, błyszczące szminki o cylindrycznym kształcie.  

 

 

Katalog:

 

 

 

 

 

Backstage:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24 kwietnia 2019

 

 

© 2021 Piotr Polaczyk All rights reserved