24 kwietnia 2019
Fotografia reklamowa - zdjęcia stylizowane

PIOTR POLACZYK

 

Jestem fotografem produktowym. Prowadzę duże studio fotografii reklamowej "8PRO Studio" we Wrocławiu. Na codzień realizuję produktowe sesje zdjęciowe dla moich klientów. Wykonuję zdjęcia packshotowe oraz złożone, stylizowane zdjęcia reklamowe na potrzeby e-commerce. 

Piszę dla Was również bloga z darmową wiedzą fotograficzną i pokazuję jak pracuję.

Jestem mężem, ojcem i fanem Gwiezdnych Wojen.

#REALIZACJA

 

 

 

Przygotowania do sesji, jak zawsze w przypadku współpracy z AVON Polska, poprzedził szczegółowy brief oraz omówienie wytycznych i oczekiwań. 

W trakcie sesji wykonałem trzy zdjęcia aranżowane oraz kilka packshotów. Pierwszego, drugiego i trzeciego dnia sesji skupiłem się na zdjęciach aranżowanych. W trakcie sesji zdjęciowej, w porozumieniu z dyrektorem artystycznym, modyfikowaliśmy nieco pomysły oraz ustawienie produktów tak aby wydobyć na zdjęciu ich piękno oraz wpasować się w układ strony katalogu. Zdjęcie z paletką cieni, maskarą i eyelinerem zmieniliśmy całkowicie, moja propozycja została dobrze przyjęta i zaakceptowana przez art directora.

Czwartego dnia skupiłem się na packshotach

 

 

CZAS PRZYGOTOWANIA DO SESJI ZDJĘCIOWEJ

 

Czas potrzebny na zgromadzenie rekwizytów - 1 dzień. Czas przygotowania planu zdjęciowego do każdej z aranżacji to około 1,5 godziny na każde zdjęcie. Natomiast czas potrzebny na przygotowanie kilku różnych ustawień do packshotów to sumarycznie około 2 godziny.  

 

 

CZAS SESJI I RETUSZU

 

Czas wykonania sesji zdjęciowej to cztery dni, natomiast retusz zajął około 30 godzin. Finalnie wykonałem 3 zdjęcia aranżowane i 5 packshotów.

 

 

NAJTRUDNIEJSZY ASPEKT SESJI

 

Najtrudniejszym aspektem sesji było odtworzenie wizji art directora w taki sposób, aby produkty idealnie wyglądały na zdjęciu i jednocześnie wpasowały się we wcześniej przygotowany rozkład graficzny poszczególnych stron. Ponadto wyzwaniem jak zwykle i niezmiennie było atrakcyjne przedstawienie na zdjęciach elementów wykonanych w wysokim połysku. W tym przypadku były to złote, błyszczące szminki o cylindrycznym kształcie.  

 

 

 

 

KATALOG

 

 

 

 

 

 

 

BACKSTAGE

 

 

 

 

 

 

AVON POLSKA - ZDJĘCIA REKLAMOWE KOSMETYKÓW DO MAKIJAŻU, KATALOG 01/2019

ZOBACZ TEŻ:

#REALIZACJA Parę miesięcy temu zostałem zapytany o chęć zrealizowania reklamowej sesji zdjęciowej opraw korekcyjnych i przeciwsłonecznych do kalendarza na rok 2024. Kalendarz w swoim założeniu miał być prezentem dla klientów
#WIEDZA Obecnie, wrażenia wizualne stanowią kluczowy czynnik wpływający na wybory konsumentów. Fotografia produktowa zajmuje wyjątkowe miejsce w strategiach marketingowych. Wydaje się że dynamiczny rozwój Sztucznej Inteligencji (SI) (ang. Artificial Intelligence,
#WIEDZA W dzisiejszym dynamicznym świecie zakupów online, pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie. Kupujący są w stanie wybierać spośród tysięcy produktów, a skuteczność sklepu internetowego zależy od zdolności przyciągnięcia uwagi i

Blog

Kontakt

Warsztaty

Fotografia reklamowa

Fotografia produktowa

Studio fotograficzne „8PRO Studio” mieści się we Wrocławiu, przy ul. Robotniczej. Wykonuję na codzień zdjęcia produktowe na białym tle typu packshot oraz zdjęcia reklamowe. Realizuję również sesje wyjazdowe w siedzibach moich klientów na terenie Dolnego Śląska i całej Polski. Głównie na terenie miast Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Gliwice, Poznań, Łódź, Rzeszów, Szczecin, Gdańsk.

Zobacz moje portfolio fotografii produktowej i reklamowej.  

© 2024 Piotr Polaczyk | Wszystkie prawa zastrzeżone