Fotografia produktowa - Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Za nami kolejne interesujące zlecenie - podczas ostatniej sesji zdjęciowej spotkaliśmy się bowiem z nowym wyzwaniem. Rekuperator, artykuł o bardzo prostej budowie, a jakże doskonale odnalazł się w naszym obiektywie. Ale przecież na tym właśnie polega fotografia reklamowa, żeby pokazać zalety wizualne fotografowanych produktów. Nawet te najbardziej ukryte. Zabraliśmy się więc do pracy i  udało się - znowu!

 

 

Fotografia produktowa rekuperatora

 

 

Sesja reklamowa będzie udana tylko wtedy, gdy fotograf dobrze zrozumie intencje zleceniodawcy. Dzięki temu właściwie określi grupę docelową, czyli klienta. To z kolei pozwoli mu zdecydować, na jakich cechach fotografowanego produktu należy się skupić, jakie jego funkcje są ważne. Zacznijmy zatem od tego, czym w ogóle jest rekuperator?

 

Rekuperator. Obowiązkowa wentylacja w nowoczesnych domach

 

Rekuperator to, w bardzo krótkiej definicji, urządzenie do mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła. Już ta definicja pozwala nam się domyślić, iż urządzenie to, jako że jest instalowane w niewidocznym miejscu, nie będzie się charakteryzowało szczególnie wyszukanym, oryginalnym projektem a raczej skromną modernistyczną obudową. Co oczywiście nie oznacza, iż nie będzie ładne i takim właśnie zamierzaliśmy je ukazać. Warto w tym miejscu wspomnieć również, iż w myśl nowych, obowiązujących już od 2021 roku przepisów, rekuperacja w budynkach mieszkalnych jest obowiązkowa. Dlatego też równie ważne było, aby nasza sesja produktowa pokazała, jaką przewagę, poza wizualną, nad ogólnodostępnymi na rynku rekuperatorami ma fotografowany przez nas produkt. Sięgnęliśmy więc do jego wnętrza ukazując znajdujące się tam filtry oraz wymiennik powietrza. Ważną bowiem kwestią było to, aby potencjalny klient już na pierwszy rzut oka poczuł, że dzięki właśnie temu rekuperatorowi powietrze w jego otoczeniu będzie pachnące, pozbawione wilgoci oraz grzybów. 

 

 

Zdjęcia na białym tle, czyli packshot w praktyce

 

 

Packshot to najlepsza metoda fotografowania jeżeli chodzi o zdjęcia produktów przemysłowych. Nie ma więc nic nadzwyczajnego w tym, że to właśnie na nią zdecydowaliśmy się podczas ostatniego zlecenia. Musimy przyznać, że z efektów tej pracy jesteśmy bardzo zadowoleni. Zdjęcia na jednolitym tle pozwoliły ukazać dosyć surową bryłę rekuperatora w zupełnie nowej odsłonie - jako produkt nie tylko solidny, ale także nadzwyczaj ładny. Odpowiedni retusz i obróbka zdjęć wydobyły z tej niepozornej skrzynki to, co najlepsze. W ten oto sposób po kilkunastu godzinach pracy uzyskaliśmy zdjęcia prezentujące solidny sprzęt wysokiej jakości. 

Backstage

 

Rekuperacja jako obowiązek w budownictwie mieszkalnym od 2021 roku
15 września 2021

 

 

© 2021 Piotr Polaczyk All rights reserved