15 września 2021
Rekuperacja jako obowiązek w budownictwie mieszkalnym od 2021 roku

PIOTR POLACZYK

 

Jestem fotografem produktowym. Prowadzę duże studio fotografii reklamowej "8PRO Studio" we Wrocławiu. Na codzień realizuję produktowe sesje zdjęciowe dla moich klientów. Wykonuję zdjęcia packshotowe oraz złożone, stylizowane zdjęcia reklamowe na potrzeby e-commerce. 

Piszę dla Was również bloga z darmową wiedzą fotograficzną i pokazuję jak pracuję.

Jestem mężem, ojcem i fanem Gwiezdnych Wojen.

#REALIZACJA

 

 

 

Za mną kolejne interesujące zlecenie - podczas ostatniej sesji zdjęciowej spotkałem się bowiem z nowym wyzwaniem. Rekuperator, artykuł o bardzo prostej budowie, a jakże doskonale odnalazł się w moim obiektywie. Ale przecież na tym właśnie polega fotografia reklamowa, żeby pokazać zalety wizualne fotografowanych produktów. Nawet te najbardziej ukryte. Zabrałem się więc do pracy i udało się - znowu!

 

 

FOTOGRAFIA PRODUKTOWA REKUPERATORA

 

Sesja reklamowa będzie udana tylko wtedy, gdy fotograf dobrze zrozumie intencje zleceniodawcy. Dzięki temu właściwie określi grupę docelową, czyli klienta. To z kolei pozwoli mu zdecydować, na jakich cechach fotografowanego produktu należy się skupić, jakie jego funkcje są ważne. Zacznijmy zatem od tego, czym w ogóle jest rekuperator?

 

Rekuperator. Obowiązkowa wentylacja w nowoczesnych domach

 

Rekuperator to, w bardzo krótkiej definicji, urządzenie do mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła. Już ta definicja pozwala nam się domyślić, iż urządzenie to, jako że jest instalowane w niewidocznym miejscu, nie będzie się charakteryzowało szczególnie wyszukanym, oryginalnym projektem a raczej skromną modernistyczną obudową. Co oczywiście nie oznacza, iż nie będzie ładne i takim właśnie zamierzaliśmy je ukazać. Warto w tym miejscu wspomnieć również, iż w myśl nowych, obowiązujących już od 2021 roku przepisów, rekuperacja w budynkach mieszkalnych jest obowiązkowa. Dlatego też równie ważne było, aby sesja produktowa pokazała, jaką przewagę, poza wizualną, nad ogólnodostępnymi na rynku rekuperatorami ma fotografowany przeze mnie produkt. Sięgnąłem więc do jego wnętrza ukazując znajdujące się tam filtry oraz wymiennik powietrza. Ważną bowiem kwestią było to, aby potencjalny klient już na pierwszy rzut oka poczuł, że dzięki właśnie temu rekuperatorowi powietrze w jego otoczeniu będzie pachnące, pozbawione wilgoci oraz grzybów. 

 

 

ZDJĘCIA NA BIAŁYM TLE, CZYLI PACKSHOT W PRAKTYCE

 

Packshot to najlepsza metoda fotografowania jeżeli chodzi o zdjęcia produktów przemysłowych. Nie ma więc nic nadzwyczajnego w tym, że to właśnie na nią zdecydowaliśmy się wraz z klientem podczas ostatniego zlecenia. Muszę przyznać, że z efektów tej pracy jestem bardzo zadowolony. Zdjęcia na jednolitym tle pozwoliły ukazać dosyć surową bryłę rekuperatora w zupełnie nowej odsłonie - jako produkt nie tylko solidny, ale także nadzwyczaj ładny. Odpowiedni retusz i obróbka zdjęć wydobyły z tej niepozornej skrzynki to, co najlepsze. W ten oto sposób po kilkunastu godzinach pracy uzyskałem zdjęcia prezentujące solidny sprzęt wysokiej jakości. 

 

 

 

 

FOTOGRAFIA PRODUKTOWA - REKUPERACJA, CZYLI WENTYLACJA MECHANICZNA Z ODZYSKIEM CIEPŁA

ZOBACZ TEŻ:

#REALIZACJA Parę miesięcy temu zostałem zapytany o chęć zrealizowania reklamowej sesji zdjęciowej opraw korekcyjnych i przeciwsłonecznych do kalendarza na rok 2024. Kalendarz w swoim założeniu miał być prezentem dla klientów
#WIEDZA Obecnie, wrażenia wizualne stanowią kluczowy czynnik wpływający na wybory konsumentów. Fotografia produktowa zajmuje wyjątkowe miejsce w strategiach marketingowych. Wydaje się że dynamiczny rozwój Sztucznej Inteligencji (SI) (ang. Artificial Intelligence,
#WIEDZA W dzisiejszym dynamicznym świecie zakupów online, pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie. Kupujący są w stanie wybierać spośród tysięcy produktów, a skuteczność sklepu internetowego zależy od zdolności przyciągnięcia uwagi i

Blog

Kontakt

Warsztaty

Fotografia reklamowa

Fotografia produktowa

Studio fotograficzne „8PRO Studio” mieści się we Wrocławiu, przy ul. Robotniczej. Wykonuję na codzień zdjęcia produktowe na białym tle typu packshot oraz zdjęcia reklamowe. Realizuję również sesje wyjazdowe w siedzibach moich klientów na terenie Dolnego Śląska i całej Polski. Głównie na terenie miast Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Gliwice, Poznań, Łódź, Rzeszów, Szczecin, Gdańsk.

Zobacz moje portfolio fotografii produktowej i reklamowej.  

© 2024 Piotr Polaczyk | Wszystkie prawa zastrzeżone