Fotografia produktowa butelek win i alkoholi wysokoprocentowych

Zdjęcia produktowe szkła oraz transparentnego płynu, podobnie jak zdjęcia biżuterii są jednymi z trudniejszych do wykonania. W fotografii szkła oraz przezroczystości ogromne, a zarazem kluczowe znaczenie ma dokładna znajomość zagadnień takich jak refrakcja czy refleks. Zrozumienie i korzystanie ze zjawiska refrakcji w fotografii produktowej i reklamowej, pozwala na podświetlanie płynu (w tym przypadku alkoholu) w dowolny sposób. Nie jest więc problemem stworzenie poprzez grę świateł, pięknej i magicznej kolorystyki oraz bogatych przejść tonalnych w whisky czy winie.

Podobnie jak w packshotach perfum i kosmetyków pozwala to na stworzenie eleganckich, cyfrowo czystych zdjęć przykuwających uwagę. 

Zdjęcia butelek alkoholi często wykonuję z kilku oddzielnych ujęć - osobne ujęcie butelki z płynem, etykiety i korka. Następnie, podczas retuszu wszystkie zdjęcia są łączone. Pozwala mi to na całkowite wyeliminowanie wszelkich krzywizn w naklejeniu etykiet, a także szwów butelek.

ALKOHOL

NASTĘPNA KATEGORIA >

< POPRZEDNIA KATEGORIA

Kategorie packshotów

Blog

Kontakt

Warsztaty

Fotografia reklamowa

Fotografia produktowa

Studio fotograficzne „8PRO Studio” mieści się we Wrocławiu, przy ul. Robotniczej. Wykonuję na codzień zdjęcia produktowe na białym tle typu packshot oraz zdjęcia reklamowe. Realizuję również sesje wyjazdowe w siedzibach moich klientów na terenie Dolnego Śląska i całej Polski. Głównie na terenie miast Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Gliwice, Poznań, Łódź, Rzeszów, Szczecin, Gdańsk.

Zobacz moje portfolio fotografii produktowej i reklamowej.  

© 2024 Piotr Polaczyk | Wszystkie prawa zastrzeżone