Rezerwacja

Regulamin studia

Fotografia produktowa i reklamowa

© 2023 8PRO Studio | Wszystkie prawa zastrzeżone 

DRABINY I RUSZTOWANIA

Fotografia produktowa dużych produktów budowlano-technicznych. Zdjęcia packshot drabin, rusztowań oraz podestów i schodów

Drabiny i rusztowania to bardzo duże produkty, które jak te mniejsze, również zasługują na odpowiednie packshoty. Sesje zdjęciowe produktów gabarytowych realizuję zazwyczaj w siedzibie klienta, jeśli przekraczają wysokość mojego studia lub są zbyt ciężkie aby je transportować. Zdażyło mi się także fotografować ośmiometrowe rusztowania. Zdjęcia produktów tego typu wymagają dużej ilości sprzętu, a zwłaszcza oświetlenia fotograficznego. Konieczna jest również bardzo dobra znajomość i opanowanie zjawiska odbijania się światła. Umiejętność kontrolowania wszelkich refleksów oraz odbić na aluminiowych profilach drabin czy rusztowań jest kluczowa do starannego i równomiernego oświetlenia wysokich, półbłyszczących elementów konstrukcji.

Bardzo ważne, przy tego typu fotografii jest także odejście z aparatem od fotografowanego obiektu. Dzięki długiemu dystansowi na planie zdjęciowym jestem w stanie całkowicie zniwelować efekt optycznego zniekształcenia produktów na zdjęciach. Dzięki temu moje zdjęcia produktowe w pełni odzwierciedlają realny kształt i proporcję tak ogromnych przedmiotów, jakimi są drabiny i rusztowania.